Enamus inimesi on kokkupuutunud probleemiga, kus õhk satub elumaja küttesüsteemi. Eriti puudutab see vanu, renoveerimata süsteeme. Enne kütteperioodi algust selgub küttesüsteemi käivitamisel järsku, et küttesüsteemi sisse õhu sattumise tõttu mõned radiaatorid soojenevad ebaühtlaselt ja teised jäävad hoopis külmaks. Tavaliselt lastakse süsteemist õhk välja õhutusklappide kaudu, mis asuvad radiaatoritel või magistraaltorudel kõige kõrgemas kohas. Aga mis teha, kui õhutusklapid mingil põhjusel ei tööta või üldse puuduvad? Või kui elanikke kodus ei ole sel ajal, kui spetsialistid tegelevad süsteemist õhu väljutamisega? Selleks on olemas soodne ja efektiivne lahendus: õhu eemaldamine automaatse degaseerimisega vaakumi abil.
Mis see on?
Degasaator on seade, mis võimaldab küttesüteemist automaatselt õhku väljutada. Seade paigaldatakse soojussõlme, ühendatakse küttesüsteemiga ning 1- 2 päevaga probleem laheneb täielikult. Dagaseerimise protsess toimib automaatselt ning kontroll toimub elektrooniliselt vastavalt valitud programmile. See garanteerib küttesüsteemist täielikult õhu eemaldamise, sõltumata kas gaas oli lahustatud vees, sattus süsteemi difusiooni protsessis või keemilise reaktsiooni tagajärjel.

Antud meetod sobib ka õhu konditsioneerimise süsteemist eemaldamiseks (soojuskandjaga vesi-glükool), jahutussüsteemides, eluhoonete, hotellide või kaubakeskuste geliosüsteemides.