EHG - Kasulikud nõuanded

Küttesüsteemist Ja jahutussüsteemist õhu automaatne eemaldamine.

22.08.2014


Enamus inimesi on kokkupuutunud probleemiga, kui õhk sattub elumaja küttesüsteemi. See eriti puudutab vanu renoveerimata süsteeme. Enne kütteperioodi algust küttesüsteemi käivitamisel järsku selgub, et küttesüsteemi õhu sattumise tõttu mõned radiaatorid soenevad ebaühtlaselt ja teised hoopis jäävad külmaks. Tavaliselt lastakse süsteemist õhk välja õhutusklappide kaudu, mis asuvad radiaatoritel või magistraal torudel kõige kõrgemas kohas. Aga mis teha, kui õhutusklapid mingil põhjusel ei tööta või üldse puuduvad ? Aga kui elanike kodus ei ole sel ajal kui spetsialistid tegelevad süsteemist õhu eemaldamisega?
Nüüd on olemas mitte kallis kuid efektiivne lahendus: õhu eemaldamine automaatse degaseerimisega vaakumežektori abil.
Mis see on?
Degasaator on aparaat, mis võimaldab küttesüteemist automaatselt õhu eemaldamist. Aparaat paigaldatakse soojussõlmes, ühendatakse küttesüsteemiga ning 1- 2 päevaga täielikult lahendab probleemi. Dagaseerimise protsess toimib automaatselt ning kontrollitakse elektroonikaga vastavalt valitud programmile, mis garanteerib küttesüsteemist täielikult õhu eemaldamist, sõltumata kas gaas oli lahustatud vees, sattus süsteemi difusiooni protsessi või keemilise reaktsiooni tagajärjel.

Antud meetod võimaldab kasutada ka õhu konditsioneerimise süsteemist eemaldamiseks (soojuskandjaga vesi- glükool), jahutussüsteemides, eluhoonete, hotellide või kaubakeskuste geliosüsteemides.