EHG - Kasulikud nõuanded

Ehitusvigade tagajärjed

13.08.2014

 

Ehitustööd peavad olema algusest peale teostatud korrektselt, see selleks, et ehitusmaterjalide kvaliteet säiliks pikka aega. Kui sise- ja välistööde viimistlust on kerge parandada, siis konstruktsioonides seda hiljem teha ei saa, kuna nende vahetus on väga keeruline ja kallis protsess. 

Varjatud konstruktsioonide materjale näha ei ole, seepärast nende arvelt on võimalik kokku hoida - teiste sõnadega petta tellijat. Samuti ühe suure riskiks võib olla ehitusfirma ja kogemuste puudus.
 

Toome mõned näited:

 


1


2

 


3


4

 

Fotod 1, 2, 3: Korteri ärkliosas pragude tekkimise põhjuste uurimisel on selgunud, et ülemise rõdult mitme aasta jooksul lekkinud vee tõttu on täielikult hävinud vahelae paneeli armatuur. Kui see probleem ei oleks õigeaegselt tuvastatud konstruktsiooni kokkuvarisemine võiks viia traagiliste tagajärgedeni.


5


 

Fotod 4, 5: Tehnoloogia rikkumised ja materjalide vale kasutamine hoone fassaadi soojustamisel toob kaasa krohvikihi purunemist ja hoone konstruktsioonide üldseisukorra halvenemist.

Foto 6: Eramajas põranda ehitamisel tehnoloogia rikkumine tõi kaasa põranda kandekonstruktsioonide mädanemist. Põrand on läbi vajunud ning konstruktsiooni elementidel tekkis maja vamm.    

 

7

 

8

 

 

9

 

10

 

Foto 7: Suurpaneelelamus sanktsioneerimata kandeseinas lõigatud ava tõi kaasa paneeli sidede ja hoone konstruktsioonide stabiilsuse ja jäikuse rikkumist. 

Foto 8: Ühel korterelamul on tormituulega katuse täielikult ära viinud. Meie ettevõtte spetsialistide poolt läbiviidud ekspertiisi käigus on kindlaks tehtud, et selle juhtumi põhjuseks olid mitu aastat tagasi katuse renoveerimise käigus möödalaskmised. 

Foto 9: Korteri ruumide sisekliima rikkumine ja ümberplaneerimise vead on kaasa toonud hallituse ja seene tekkimist, mis on inimese tervisele väga kahjulik.


11

 

 

Fotod 10-11:
Korteri ruumide sisekliima rikkumine ja ümberplaneerimise vead on kaasa toonud hallituse ja seene tekkimist, mis on inimese tervisele väga kahjulik.